Формально у Києві існують майданчики для дресування та вигулу тварин, встановлені ще за 80-х років минулого століття. Останніми роками з’явилася порівняно невелика кількість нових, проте говорити про рівень, який би відповів Європейському, мабуть ще зарано.
Реалії Києва - стихійний вигул, часто поряд із дитячими майданчиками, відсутній належний санітарний контроль, що завдає певних турбот як тваринам, їх власникам, так і мешканцям сусідніх будинків. Доречи, ст. 154 КУпАП передбачає накладання штрафу від одного до трьох неоподаткованих доходів громадян за вигул собак у невстановленому місці.
Одним із проривів минулих років є створення повноцінного тренувального майданчика для чотирилапих у м.Львів громадською організацією. Мабуть, на рівні прибудинкових територій окремих багатоповерхових будівель такі розмахи недоступні, проте змінити ситуацію на користь усіх сторін можливість є завжди.
Сторони, що беруть участь у регулюванні зазначеного питання та зони відповідальності:
Київська міська державна адміністрація – визначення та облаштування належним чином місць та зон для вигулу тварин, розподіл коштів;
Районні управління житлово-комунального господарства забезпечують цільовий розподіл коштів, що надходять як плата за утримання собак;
Інші юридичні особи (установи, підприємства або організації), за якими закріплені ці території. У тому числі ОСББ, Громадські та правозахисні організації;
Власники домашніх тварин – несуть відповідальність за своєчасну реєстрацію, сплату податків та зборів, а також утримання їх в належних умовах (Податковий кодекс, Відповідно до п. 4.12. Правил утримання собак та котів у м.Києві, затверджених рішенням Київради від 25 жовтня 2007р. № 1079/3912).
Плата за утримання собак з фізичних осіб нараховується житлово-експлуатаційними організаціями, у т. ч. ЖБК, ОСББ тощо, на території обслуговування яких проживає власники собаки (п.4.12 вищезазначених Правил).
Таким чином, здійснюючи обов’язкову з позиці Закону реєстрацію тварин, а також внесення необхідних платежів власники зі своєї сторони мають право на забезпечення необхідних для вигулу улюбленців умов з боку ОМС.
Положення про функціонування місць та зон для вигулу тварин в м. Києві (Рішення Київради від 25 жовтня 2007р. №1081/3914), визначає порядок визначення таких місць, а також вимоги до нормативного, санітарного та технічного стану.
Зокрема, технічні вимоги до майданчиків:
• не менше 40 метрів від житлових будинків, дитячих та спортивних майданчиків та об'єктів соціальної сфери (ДСП 173-96);
• покриття піщано-земляне, гравійно-піщане або з трави (суцільна низька рослинність), поверхня повинна бути рівною;
• встановлені попереджувальні знаки, а також таблички з зазначенням назв та телефонів установ, які відповідають за їх технічний та санітарний стан;
• майданчики для вигулу тварин повинні бути обладнані контейнерами для збору сміття та екскрементів.

Наразі, Законом №417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» закріплені можливості на користування прибудинковою територією співмешканцями багатоповерхових будівель та управління шляхом створення ОСББ.
Ми ж маємо можливість говорити про наявність всіх законних підстав та можливостей для упорядкування території під потреби чотирьохлапих друзів. Як то кажуть, і вовки ситі і вівці цілі.