Фундуклеївська вулиця, зараз імені Б. Хмельницького, веде свій початок від Хрещатика і, долаючи природні підйоми і спуски, впирається у вулицю Олеся Гончара. Спочатку вона називалася Кадетською, зважаючи на будівництво на ній Кадетською корпусу. Але в 1869 році вона була перейменована на Фундуклеївську - на честь губернатора Києва Фундуклей Іван Івановича. Надалі її назвали вулицею Леніна на честь вождя світового пролетаріату в 1919 році, чим Комуністична партія Радянського Союзу дуже пишалася.

Забудова вулиці почалася в 30-х роках XIX століття, в зв'язку з новим генеральним планом забудови Києва, а так само зведенням університету. У жовтні 1856 був побудований міський театр, але в лютому 1896 року внаслідок пожежі він повністю згорів. Зараз на тому ж місці стоїть шедевр французького ренесансу - новий театр опери та балету, побудований в 1901 році.

У верхній частині вулиці навпроти Анатомічного музею (нині - Медичний музей), в невеликих будиночках, розкиданих по ярам та схилам, знімали кімнати, головним чином, студенти-медики, називаючи цю місцевість «Швейцарією».

У 1859 році на гроші вищезгаданого губернатора Фундуклеева були збудовані два кам'яних будинки, в яких розмістилася жіноча Фундуклеївська гімназія. Через 15 років, в 1874 році, звели цирк, а з 1877 року в ньому розмістилися готель «Ліон» і театр Бергоньє (нині - театр Російської драми).


Джерело: Типичный Киев