У Платонівському провулку в Солом’янському районі компанія «Житлоінвестбуд» зводить 23-поверховий будинок впритул до дитсадка і школи, в якій викладав поет Максим Рильський.

Місцеві мешканці та батьки дітей, що навчаються у дитсадку №223 та школі №7 імені Рильського, заснованій у 1911 році, наголошують, що стріла будівельного крану нависає просто над дахом школи. Шум від перфораторів та вантажівок заважає зосередитися під час уроків, а на шляху до школи діти можуть наштовхнутися на арматуру.

Будівельний паркан, як ідеться в сюжеті ТСН, розташовано за вісім метрів від дитсадка і за півтора метра від школи. Ділянка під забудову, як заміряли самі жителі, віддалена від будівлі школи на 10-17 метрів.

Будівництво ведеться на замовлення КМДА. Муніципалітет планує віддати частину квартир у новому будинку ошуканим інвесторам, які постраждали від афери «Еліта-центр».

Забудовник має необхідні дозволи і стверджує, що будівництво не становить жодної загрози дітям, що навчаються у дитсадку і школі. Також наголошує, що встановив у будівлі школи шумозахисні вікна за власний кошт.

Натомість активна група батьків і місцевих мешканців стверджує, що будівництво ведеться з порушеннями, зокрема є відхилення від ДБН щодо щільності забудови, відстаней, протипожежних заходів, озеленення тощо.

Громада неодноразово збирала підписи, писала заяви до поліції, влаштовувала мітинги та акції протесту під КМДА. За зверненням активістів було порушено кримінальну справу, яку розглядає Окружний адміністративний суд Києва.

Активісти вимагають скасувати містобудівні умови, накази, розпорядження КМДА та дозволи на будівництво багатоповерхівки у Платонівському провулку.


Джерело: Хмарочос