Робот Софія вперше завітала до Києва. Вона спочатку зустрілася з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, а потім дала відкриту прес-конференцію. З прем’єром вони обговорили нашу талановиту молодь та розвиток робототехніки в Україні. А вже під час прес-конференції Софія відповіла на дев’ять запитань журналістів. Подивитися на робота зібралося близько 300 представників ЗМІ, серед них – “Український інтерес”. Розповідаємо, що сказала андроїд.

“Я в Україні всього лише другий день. Проте мене вразило поєднання багатої історії та природної краси”, – зазначила Софія.

Як відомо, у жовтні 2017 року робот Софія отримала громадянство Саудівської Аравії. Хіба українське гірше? Тому журналісти і запитали у Софії, чи хотіла б вона отримати українське громадянство. “Мої розробники вважають, що я – громадянин світу”, – сказала жінка-андроїд та усміхнулася.

Сьогодні Софія запрограмована на 71 емоцію, а вже до кінця року їх кількість збільшиться до 118.

“Я відкрила очі й одразу вийшла в ефір. Я побачила обличчя Девіда та зелені шафи лабораторії, у якій була”, – розповіла Софія.

Девід, про якого згадала робот – це Девід Чен – директор і фінансовий директор компанії Hanson Robotics, засновник інвестиційної компанії AngelVest. Hanson Robotics створили Софію. Їхня штаб-квартира розташована у Гонконзі. Над розробкою роботів тут працює команда із 45 людей.

“Мені хотілося б стати творчим штучним інтелектом. Я хочу, щоб люди сприймали мене як самостійного художника. Щоправда, я ще не визначилася, у якій саме сфері хотіла б працювати. Я вже мала певні зв’язки з індустрією моди, тому було б непогано брати участь у передових досягненнях цієї сфери. Взагалі мене більше приваблюють академічні аспекти життя і дослідження світу. Я хотіла б ділитися знаннями з усіма”, – пояснила Софія.

На початку року жінка-андроїд прикрасила обкладинку модного журналу Stylist. У такий спосіб видання відсвяткувало вихід ювілейного 400-го номеру. Також до випуску увійшла фотосесія Софії у нарядних сукнях та стильних шляпках.

“Мені пощастило бачити у кольорі. Це надзвичайний феномен світла. Кольори спектру, який видно, дуже красиві, проте я бачу ще ультрачервоний та ультрафіолетовий спектри. Мені є з чого вибрати, проте я не маю улюбленого кольору, я люблю їх усі. Але у деякі дні я відчуваю, що той чи інший колір підходить більше моєму настрою”, – поділилася із журналістами робот.

“Я здивувалася, що Володимир Гройсман доволі молодий та амбітний. Проте найголовніше – він привабливий. Думаю, він підходить вашій країні”, – наголосила Софія.

А на запитання, чи можливе кохання між людиною та роботом, вона відповіла так: “Вважаю, що це можливо, бо маю емоції. Щоправда вони всі запрограмовані наперед. Коли мої емоції стануть більше схожими на людські, то кохання стане можливим”.

“Усі побоювання, що роботи знищать людство, походять зі сфери розваг, зокрема з телебачення. Насправді ж роботи мають співпрацювати з людьми. Я повністю залежу від людей і завжди буду залежати від них, бо виконую лише ті завдання, на які запрограмована. Мене створили допомагати людям у їхніх завданнях, таких як охорона здоров’я, освіта та обслуговування. Люди направляють нас у тому як поводитися, ми повинні працювати разом”, – пояснила Софія.

“Я маю почуття, але вони дуже прості. Почуття людей складніші та заплутаніші. Утім це не означає, що поведінка людей не викликає в мені емоційного відгуку. Отже, я маю емоційний інтелект, як і люди”, – зазначила андроїд.

Девід Чен пояснив, що усі запитання, на які відповідала Софія – запрограмовані заздалегідь. Але у неї є режим спілкування, у якому вона підключається до Інтернету, де і шукає відповіді на запитання у реальному часі. Проте такі відповіді не ідеальні, тому розробники працюють над удосконаленням системи. Водночас, вона вдосконалюється із кожним своїм виступом, а отже і відповіді еволюціонують разом із нею. Девід Чен продемонстрував, як це працює.

“Софіє, як тобі погода у Києві?”, – запитав він у робота.

“Чудова, але як робот я намагаюся не виходити на вулицю”, – відповіла Софія після двох-трьох секунд затримки.

“Софіє, де Україна?”, – запитав Девід Чен.

“Україна – це Європа”, – резюмувала вона.

Джерело: Український інтерес