Журналісти видання Цензор.net перевірили 60 будинків Києва, квадратний метр в яких коштує 30-75 тисяч гривень, і виявили, що їхні мешканці отримують субсидії для оплати житлово-комунальних послуг.

Дані містяться в Єдиному державному реєстрі отримувачів субсидій, який запрацював наприкінці серпня.

Для прикладу журналісти перевірили квартири в «Парусах» – двох новобудовах преміум-класу на Оболонській набережній, 1. Однокімнатна квартира тут коштує 130 тисяч доларів, а чотирикімнатні сягають 300-400 тисяч доларів. За даними реєстру, дев’ять квартир у цих двох будинках отримували субсидії, а три отримують досі.

В ЖК «Парк Стоун» на вул. Героїв Сталінграда, 2Д, субсидії отримувало 15 сімей. Наразі на цій адресі сім діючих субсидій.

Трикімнатна квартира в ЖК «Оазис» на Оболонській набережній коштує від 200 тисяч доларів. У кожному з 10 будинків комплексу знайшлося щонайменше три квартири з субсидіями, найбільше – 31 субсидія, зокрема шість наразі діючих, у будинку за адресою Героїв Сталінграду, 8.

В ЖК «Покровський фасад» на Глибочицькій вулиці, де за двокімнатну квартиру просять 200 тисяч доларів, субсидії отримували мешканці чотирьох квартир.

В ЖК «Новопечерські Липки», де мешкає прем’єр-міністр Володимир Гройсман, 24 квартири отримували субсидії, дев’ять отримують пільги досі. Ціни на однокімнатні квартири тут стартують від 150 тисяч доларів.

Згідно з заявою Гройсмана, в 2017 році, субсидіями користувалось близько 6,5 млн сімей з 14 млн, тобто, майже кожна друга українська родина. Цьогоріч Україна витратить близько 71 млрд грн на субсидії населенню.

Сам прем’єр зазначав, що після запуску єдиного реєстру виявилось, що тільки в Київській області 20 тисяч отримувачів субсидій оформили їх двічі в різних місцях.

При цьому деякі громадяни, які отримують більше мінімальної зарплати, але працюють офіційно, не можуть отримати субсидію.