14 Грудня 2015 │ Д-22595

Здравствуйте, существует ли у нас в Днепровском р-не или вообще в городе бесплатная юридическая консультация для жильцов дома, который решил создать ОСББ?
Возможно существует ли какая-нибудь городская программа поддержки жителей в таком вопросе?
Спасибо

Від виконавця │ 15 Грудня 2015, 15:57
15.12.2015 № 2-33-254/15/1
На №Д-22595/1 від 14.12.2015 Дейнеки І.М.
вул. Микільсько-Слобідська,6/2, кв.16
м. Київ
Директору КБУ ”Контактний центр міста Києва”
Жуковій Л.П.
Ваше звернення, що надійшло до КБУ «Контактний центр міста Києва» від 14.12.2015р №Д-22595/1 стосовно надання консультації по створенню ОСББ уважно розглянуто та опрацьовано Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією. За наслідками повідомляємо наступне.
Першого липня 2015 року набрав чинності Закон України від 14 травня 2015 року № 417-VII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках» (далі – Закон № 417-VIIІ), який визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконання обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.
Принагідно повідомляємо, що у статті 9 Закону № 417-VIII наводяться форми управління багатоквартирним будинком, а саме:
- управління багатоквартирним будинком співвласниками;
- управління багатоквартирним будинком управителем;
- управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (асоціацією співвласників багатоквартирним будинків).
Отже, співвласники мають для вибору такі альтернативні варіанти дій:
-вирішувати всі питання щодо управління будинком самостійно на зборах (порядок прийняття відповідних рішень передбачено ст. 10 Закону № 417-VIII);
-створювати об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та передавати йому всі функції з управління будинком;
-передавати всі функції з управління будинком управителю — фізичній особі — підприємцю чи юридичній особі;
-передавати частину функцій з управління будинком управителю, а частину — лишати у власній компетенції, приймаючи рішення на загальних зборах у згаданому вище порядку.
Враховуючи вищевикладене, пропонуємо співвласникам будинку № _6/2на вул. Микільсько-Слобідській розглянути питання щодо подальшого управління багатоквартирним будинком відповідно до Закону № 417-VIII.
В разі прийняття співвласниками рішення про створення ОСББ, з метою отримання консультацій з питання створення та функціонування об’єднання, пропонуємо мешканцям будинку звертатися до консультаційного центру сприяння розвитку ОСББ Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: бульвар Праці, 1/1, кім. 113, тел. для довідок: 559-86-85.
-
В.о. першого заступника голови В. Сушінець
Марченко 292 51 36