Компанія Huawei Ukraine виграла тендер на будівництво мережі 4G у «Київському метрополітені». Про це повідомляє Хмарочос з посиланням на «Економічну правду». 

«У Huawei є досвід впровадження систем мобільного зв’язку в метро, ​​наприклад, в Парижі або Гонконзі. Ми встановили Wi-Fi в підземці Праги. Мережі 2G в київському метрополітені і 4G в Харкові теж побудовані на обладнанні Huawei», – розповів директор з розвитку бізнесу Huawei Ukraine Олександр Сербін.

Тендер з жовтня до кінця липня провели мобільні оператори Київстар, Vodafone і lifecell. Витрати на будівництво мережі вони поділили порівну. Раніше «Хмарочос» писав, що до кінця 2020 року мережа запрацює у всьому метро, а спершу – на станціях «Академмістечко», «Героїв Дніпра» та «Сирець».

Вартість робіт не розголошують. У 2017 році Huawei оцінював створення інтернет-мережі в метро у 10 мільйонів доларів.

Мобільні оператори запустили 4G у Києві у березні 2018 року. Зазначимо, що у червні 4G-зв’язок почав працювати у метро Харкова. Зараз у підземній частині київського метро ледве працює 2G-покриття. На станції «Теремки» зв’язок відсутній, а наземна частина подекуди працює з 4G. У травні 2019 року Петро Порошенко підписав указ про умови системи мобільного зв’язку 5G


Джерело: Хмарочос