Тема підземних і наземних переходів час від часу з’являється у медійному середовищі та стає причиною палких дискусій.

Вважається, що підземні переходи у центрі міста є рудиментом радянського минулого. Вони перетворюються у стихійні базари та нічліжки для безхатченків. Сходи часто у занедбаному стані або такі круті, що стають справжнім випробуванням для мам із візочками або для людей із інвалідністю.

Урбаністка Ганна Гуз поділилась із журналістами своїм минулим досвідом і розповіла про те, що у підземному переході в центрі міста її кілька разів грабували.

– Підземний перехід я не вважаю безпечним, оскільки там часто трапляються різні інциденти, наприклад, пограбування, що і трапилося зі мною, – коментує Ганна.

Існує міф, що підземний перехід знижує кількість ДТП за участі пішоходів. Але така думка хибна: заради скорочення шляху і небажання зайвий раз долати десятки східців, люди перебігають дорогу в недозволених місцях.

– Я вважаю, що столиці потрібні підземні переходи, але лише там де є дійсно великі магістралі. Якщо б у нас було більше наземних переходів, то це стишувало б автомобільний рух, створювало би безпечніші умови для пересування, – зазначає Ганна Гуз.

Журналісти «Вечірнього Києва» дізнавалися, як містяни ставляться до підземних переходів. Більшість опитаних були проти, а для безпеки на наземних переходах радили посилити контроль за водіями, і у деяких випадках встановлювати «лежачі поліцейські».


Джерело: Вечірній Київ