Згідно зі статистикою аналітичної компанії TomTom, Київ у 2018 році увійшов до 15 найбільш перевантажених автомобілями міст світу. Дослідження проведене серед 403 міст у 56 країнах на шістьох континентах.

Пояснюється, що відсотки позначають кількість додаткового часу подорожі, який водії витрачають протягом усього року. Дослідження починають зі встановлення базової тривалості подорожі на розвантажених дорогах, у їхніх різних сегментах в різний час. Після цього аналізують час у дорозі протягом усього року для кожного міста. Цю інформацію порівнюють з базовими даними, щоб обчислити додатковий час у дорозі. Зазначають, що обчислювали не за встановленими лімітами швидкості, а за фактичними даними. Їх накопичують анонімно у GPS-сервісах.

Так, у Києві перевантаженість становить 46%. Це означає, що водії витрачають на 46% більше часу, щоб їздити київськими дорогами. Найлегшим днем для руху на дорозі в 2018 році стало восьме квітня – тоді показник завантаженості на дорогах становив 6%. Відповідно, найважчим днем було перше березня з рівнем завантаженості у 107%.

Найскрутніший час для київських водіїв – періоди 8:00–9:00 зранку та 17:00–18:00 ввечері. Зранку максимальний час затримки в дорозі становив 26 хвилин, ввечері – 27. В цілому рівень завантаженості доріг у Києві підвищився на 2% в порівнянні з 2017 роком.

На момент написання новини сайт відображає 51-відсотковий рівень заторів на дорогах Києва.

Найвільнішим від заторів містом, за даними TomTom, у 2018 році стало Гринсборо-Хай Поінт – з показником 9%. В цілому серед переліку найвільніших доріг більшість становлять міста США.


Джерело: Хмарочос