Департамент містобудування і архітектури КМДА надав компанії «Женсан» містобудівні умови для проектування торговельного центру з паркінгом біля станції метро «Лісова», зокрема й на території парку «Кіото», повідомляє Хмарочос з посиланням на КиевВласть.

Площа ділянки під забудову складає чотири гектари. ТОВ «Женсан» отримало її в оренду строком на 25 років у 2005 році, за мера Олександра Омельченка.

До початку проектування забудовник має отримати згоду від Київського метрополітену на розміщення об’єкта. Максимальна висота будівель може складати 50 метрів, йдеться в документі.
Торік компанії було відмовлено у наданні МУО (містобудівних умов і обмежень) через невідповідність до чинного Генплану міста. Однак компанія виграла справу в Окружному адміністративному суді, який зобов’язав КМДА таки видати МУО.
Видання зазначає, що колишній власник компанії «Женсан» – Ігор Боровік. Так звуть помічника депутата Київради Ігоря Кісільова.
У 2015-2018 роках мешканці Лісового масиву неодноразово виходили з акціями за збереження парку «Кіото», вимагаючи розірвання договору з забудовником.
У 2015 році забудовник залив бетоном частину хвойного лісу, що біля виходу зі станції метро «Лісова», щоб встановити літню терасу і МАФи.

Джерело: Хмарочос