Знайомимо вас з новими постановками, які презентують на столичних сценах в лютому.

Прем’єра ексцентричної трагікомедії «Оркестр» за п’єсою відомого драматурга Жана Ануя. Його називають французьким Чеховим, а його вистави йдуть у театрах по всьому світу. Це експериментальна постановка молодого режисера Анни Горянської, яка пройде на «Сцені 77». У виставі поєднується гумор і трагізм, комедія і драма, любов і зрада. За словами режисери, це режисерський експеримент з формою: жіночі ролі у виставі виконують виключно артисти-чоловіки. Завдяки такому прийому спектакль перетворився на притчу про втрачені можливості у сміливій інтерпретації, який дозволить наблизитися до розуміння жінок та чоловіків. 

Коли: 8 та 9 лютого о 19.00

Прем’єра першої української рок-опери «Біла ворона», яку створили відомий драматург/ поет/сценарист Юрій Рибчинський і талановитий композитор Геннадій Татарченко. У центрі вистави – історія найзагадковішої жінки-войовниці Жанни д’Арк, яка очолила французькі війська під час столітньої війни, а лейтмотивом вистави є нездоланне прагнення народу до свободи. Такий лейтмотив є надзвичайно актуальним і для української нації, особливо зараз – в умовах війни з Росією. 

Коли: 22 та 23 лютого о 19.00

Прем'єра вистави "Пісня" за спогадами очевидців етнічних чисток українців.

Вистава створена за розповідями людей, які у 1947 році пережили операцію «Вісла» (примусове виселення українців з їхніх етнічних територій, що перебували під владою Польщі та Чехославаччини). Йдеться про маленьке село Ульгівок, де до 1946 року жило 90% українців, а потому не лишилось жодного. Це вистава про все найгірше і найкраще, - берлінський мур, турецька площа Таксим, український Майдан, - що одного разу трапилось з нами, а тепер віддаляється. Чи можна його вхопити - і як? Хіба спуститись під землю в маленькому польському селі, бо тільки під землею в маленькому польському селі все ще лишається український світ. Спуститись - і щось зрозуміти (або ні).П’єса стала результатом дослідження української драматургині Анастасії Косодій. Влітку 2018-го вона здійснила подорож Польщею та спілкувалась з українцями, які пережили операцію «Вісла» у 1947 р., їхніми дітьми та онуками. Поставив виставу режисер та перформер Пьотр Армяновський. У ній задіяні як професійні, так і непрофесійні актори. Зокрема, вперше в якості актора виступить кінорежисер Дмитро Мойсеєв.

Коли: 12-13 лютого о 20.00 

Де: PostPlayТеатр, вул. Нижньоюрківська, 31

Театр на Подолі: екзистенційна мелодрама DreamWorks

Мелодраматична історія про пошук кохання, запропонована Іваном Вирипаєвим, ілюструє сучасну модель стосунків. Сьогодні, коли ми маємо знання про все, люди отримують його без особистого досвіду, існуючи в сухих теоріях, невмінні почути ближнього і внутрішньому спустошенні, оскільки кокаїн, алкоголь і бездушні роздуми про Буддійську порожнечу не дають героям того наповнення і щастя, якого всі так пристрасно чекають. Чекають, але нічого не роблять для того, щоб це щастя подарувати тим, хто поруч з ними.Головний герой Девід після смерті дружини не може відпустити її і продовжити жити далі. Часто він з нею розмовляє і відмовляється повірити в те, що сталося … Перебуваючи в кайданах своєї прив’язаності, вона приводить його до думки, що усі його страждання викликані тим, що він так і не любив її по-справжньому, саме тому він нещасний, адже «щастя – це робота, яку будь-що-будь, потрібно виконати добре».Сценічний простір, в якому перебувають герої, нагадує чи то велику душову кабінку, чи психлікарню. Чи зможуть вони позбутися своїх страждань і почати працювати на своє щастя?

Коли: 19 та 20 лютого о 19.00

Де: нова сцена, Андріївський узвіз, 20а

КМАТОБ: Розстріляне відродження

Музично-драматична вистава – це вияв пам'яті та шани людям, які, як і наші сучасники, свого часу боролися за зміни, за країну, за мову і поплатилися життям … Вистава має витончену паралель, що поєднує минуле і сьогодення. Герої Революції Гідності, так само віддали своє життя за майбутнє України, як письменники «Розстріляного Відродження». Тоді митці наполегливо захищали свої цінності, ідеї та національну гідність, як і в наш час, люди так само виборюють своє право на існування вільної, культурної та незалежної України. Програма вечора побудована на поєднанні художнього слова з музичними творами у виконанні артистів хору, оркестру та солістів театру.

Коли: 20 та 23 лютого о 19.00

Де: Київський муніципальнйи театр опери і балету для дітей та юнацтва, вул. Межигірська, 2


Джерело: Вечірній Київ