КМДА запевняє, що новорічна ялинка-2019 нічого не коштуватиме місту. Всі витрати, пов’язані з новорічними святами будуть здійснюватися за рахунок власних та залучених у встановленому порядку позабюджетних коштів. При цьому, як кажуть самі організатори святкових подій, вартість Нового року для Києва складе близько 37 млн. гривень.

Про це повідомляє «Магдебурзьке право» з ексклюзивними коментарями від КМДА.

“В минулому році столична влада заявляла, що весь новорічно-різдвяний ярмарок обійшовся партнерам і спонсорам в 23-25 млн. гривень. А в сезоні 2018-2019 вона обіцяє бути ще більшою. Ігор Добруцький, голова «Ініціатив Столичних» та засновник культурного проекту Folk Ukraine, який власне і займається підготовкою Києва до Нового року, розповів, що на реалізацію його ідеї знадобляться 37 мільйонів гривень, викласти які він загітує групу спонсорів”, – йдеться в розслідуванні нашого видання.

І тут виникає питання, на яких умовах ті спонсори надаватимуть кошти. Ясна річ, не за просто так, а за місця для своїх МАФів.

Але чи готові вони в свою чергу поділитися з міською казною доходами, а також компенсувати витрати на оренду землі, прибирання, охорону, рекламу їхніх дивовижних містечок, ялинок та інсталяцій? Одне освітлення всіх казкових героїв та інших об’єктів влетить місту в чималу копійку, то хто оплатить цей бенкет? На жаль, мерія з цього приводу мовчить.

“А відтак дуже не хотілося б, аби подібні видатки лягли на міський бюджет. Бо, власне, й 700 тисяч гривень, які мерія запланувала виділити «від себе» – сума також чимала. Звісно, в масштабах столиці, котра не шкодує 11 мільйонів лише на кронування дерев, це – мізер. Проте для кожного безхатька, котрий зараз потребує гарячої їжі, й тисяча гривень – хліб”, – вважають у “Магдебурзькому праві”.

Нагадаємо, цього року Київ зустрічатиме зимові свята із яскравою ілюмінацією та динамічною концертною програмою. Усього передбачено щонайменше 70 різноманітних акцій і концертів, понад 300 тематичних вистав для майже 90 тисяч юних глядачів та більше 200 святкових подій у всіх районах міста.

Джерело: Магдебурзьке право