Восьмого листопада відбувся тендер на будівництво ділянки метро на житловий масив Виноградар, в якому перемогла компанія «Київметробуд».
В аукціоні брали участь ще дві компанії – київська «Інтербудмонтаж» та харківська «Тунельбуд». Документи останньої було відхилено.
Перша черга передбачає будівництво двох станцій – «Мостицька» і «Проспект Правди». Вартість робіт складе 6 млрд грн.
Це друга спроба провести закупівлі. Вперше «Київський метрополітен» оголосив тендер на будівництво ділянки Сирецько-Печерської лінії у січні 2018 року. На перший тендер подавали заявки три фірми: «Інтербудтонель», «Київметробуд» і «Адамант» – компанія з Мукачева у складі корпорації «Укрбуд», діяльність якої контролюють народний депутат Максим Микитась і Юрій Пелих. Пропозицію «Адаманта» відхилили.
Наприкінці серпня компанія «Адамант» поскаржилася до Антимонопольного комітету, стверджуючи, що її позбавили права на участь у процедурі закупівлі незаконно, натомість заплющивши очі на проблеми з документами «Київметробуду». Слідчі Шевченківського управління поліції виявили ознаки підробки в документах, наданих компанією «Київметробуд», – а саме в банківських гарантіях.
Згодом тендер скасували на підставі «неможливості усунення порушень», що виникли під час торгів.
«Київметробуд» є постійним підрядником «Київського метрополітену» при будівництві метро, на його рахунку – усі 52 станції.


Джерело: Хмарочос