25 вересня 2017 року у Деснянському районі, вперше за його тридцятирічне існування, з’явився найсучасніший центр технічної творчості для дітей та молоді.

«Майстерня технічної творчості» – один з проектів за авторством депутата Київської міської ради VIII скликання Вадима Онуфрійчука, які реалізовані цьогоріч у рамках Бюджету участі (громадського бюджету).

Громадський бюджет – демократичний процес, який надає можливість кожному киянину брати участь в розподілі коштів міського бюджету через створення проектів для покращення міста та голосувати за них. У рамках першого Бюджету участі на реалізацію найкращих ідей мешканців столиці з бюджету міста цього року спрямовано 50 млн грн, а у наступному – 100 млн грн. Проекти стосуються найважливіших сфер життєдіяльності Києва, серед них і освітня галузь.
За ініціативу депутата Київської міської ради VIII скликання Вадима Онуфрійчука в режимі спеціального інтернет-голосування проголосувало 1258 осіб, що дозволило очолити рейтинг проектів нашого району.

Проект покликаний допомагати знаходити майбутні професії творчим дітям та молоді, які захоплюються радіоелектронікою, конструюванням та моделюванням рухомих моделей, різними виробами по дереву, металу, глини. Плани навчання в «Майстерні технічної творчості» передбачають ознайомлення вихованців з принципами роботи й ремонту домашньої сантехніки, побутових електроприладів. Проект розрахований на вікову категорію від 8 років і старше.

Для створення комфортних умов для творчості, проведено ремонт та утеплення приміщень, вхідної групи, коридору, замінено освітлення та сантехніку. За окремим проектом встановлено вентиляційні системи. Сучасні верстаки та верстати, інструменти та прилади розраховані на безпечне використання дітьми. Гурткові кімнати оздоблені зі смаком та передбачають також умови ля інтерактивного спілкування, проектування. Вихованці «Майстерні» отримали можливість конструювати справжніх роботів за допомогою вартісних конструкторів, вивчати засади аеропланування та будувати діючі моделі літаків, ліпити на гончарних кругах та сушити вироби з глини в спеціальних муфельних пічах. Справжньою родзинкою «Майстерні технічної творчості» став… 3D принтер зі сканером, який зробив поле для творчості безмежним.
Відтак, Деснянський район знову випередив інші райони столиці за інноваціями!

На відкриття «Майстерні технічної творчості», яка розташована на базі загальноосвітнього навчального закладу № 270 (пр-т. Маяковського, 21-В) завітали автор проекту-депутат Київської міської ради VIII скликання Вадим Онуфрійчук, в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Віктор Крохмалюк, керівник апарату Деснянської РДА Ольга Машківська, начальник районного Управління освіти Тамара Постолюк, директор ЦДЮТ Наталія Кібардіна, педагогічний колектив ЗНЗ № 270, шкільна молодь району, небайдужі деснянці та їх діти.

У гуртках «Слюсарство», «Столярство», «Радіоелектроніка», «Робототехніка», «Авіамоделювання», «Чарівна глина», «Домашній майстер», «Креативна майстерня». З юними помічниками для мами й тата працюватимуть креативні професіонали, які передаватимуть свої вміння та знання дітям. Реалізації Громадського проекту передував 8-ми місячний підготовчий період: розробка концепції, пошук креативних та досвідчених керівників гуртків, ремонт приміщень, закупівля обладнання. Кожен з етапів реалізації проекту ставав справжнім полігоном для випробовування нових ідей.

«Сьогодні у Деснянському районі з’явилася найсучасніша «Майстерня технічної творчості» в столиці. Я скористався можливістю, наданою Бюджетом участі, який було запроваджено у місті Києві за ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка. Сьогодні завершилась реалізація мого другого проекту. Висловлюю вдячність кожному, хто підтримав мою ініціативу під час Інтернет-голосування та на всіх етапах реалізації проекту. Бюджет участі – найкраща можливість кожного реалізувати власну непересічну ініціативу на благо нашого міста та району. Для наступного сезону, в рамках Громадського проекту-2 (Бюджету участі) від моєї команди та мене особисто вже подано п’ять проектів і я розраховую на вашу підтримку», – підкреслив депутат Київської міської ради VIII скликання Вадим Онуфрійчук.